ZAMPEK

Zampek to 6/7-letni piesek z nogami długimi jak szczudła. 🙂 To psiak bardzo delikatny, grzeczny i subtelny.
Historia Zampka sięga roku 2017, kiedy to został zgłoszony do nas jako pies biegający po drodze. Był wtedy rocznym, oszołomionym podrostkiem. Po jego zachowaniu można wywnioskować, że do momentu złapania był psem żyjącym dziko, zapewne od urodzenia miał niewiele kontaktu z człowiekiem. Nigdy nie został nauczony życia wśród ludzi. Zamiast żyć z człowiekiem, Zampek żyje obok. Akceptuje ludzi, ale na obecną chwilę o miłości nie ma mowy. Zampek to czworonożny materiał na najwierniejszego przyjaciela, który w odpowiednich rękach stanie się najcenniejszym kompanem człowieka. Z każdym dniem robi postępy, ale socjalizacja w schronisku to bardzo powolny i żmudny proces.
Adopcja w przypadku Zampka to jego jedyna szansa na normalne życie!
Zampek na dzień dzisiejszy daje się pogłaskać znajomym. Chętnie zjada smaczki z ręki, ale to także wymaga zdobycia jego zaufania. Słabo chodzi na smyczy. Utrzymuje czystość, nie niszczy. Jest bardzo posłuszny i karny, do kojca wchodzi na zawołanie.
Zampek świetnie dogaduje się z innymi psiaczkami. Jest bardzo tolerancyjny; zgadza się z psami dużymi i małymi, starymi i młodymi, uległymi i dominującymi. Nie dyskryminuje. 😉 Doskonałym rozwiązaniem byłaby adopcja Zampka do domu z innym psiakiem, który pomógłby mu w aklimatyzacji.