O nas

W maju 1994r. otrzymaliśmy zrujnowane gospodarstwo rolne wykupione przez miasto w strefie ochronnej oddanej do użytku w nowoczesnej oczyszczalni ścieków ( na terenie były: stodoła murowana, szopa, obora i budynek mieszkalny).

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Brodnicy przyjęło pierwsze zwierzęta w dniu 12 września 1994r. Wcześniej – wobec narastającej bezdomności -zwłaszcza psów, wobec licznych rannych psów leżących na ulicach i przypadków znęcania się nad zwierzętami zwróciłam się do ówczesnego burmistrza Pana Wacława Derlickiego o pomoc w zorganizowaniu schroniska. Burmistrz natychmiast poparł naszą prośbę proponując jednocześnie, by schronisko prowadzone było przez Towarzystwo – co będzie z korzyścią dla zwierząt. Od początku założenia schroniska dla bezdomnych zwierząt nasze Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt ściśle współpracuje z Urzędem Miasta w Brodnicy oraz urzędującym Burmistrzem. Urząd Miasta wraz z Radą Miasta i Burmistrzem w ramach dotacji pokrywa w znacznym stopniu koszty i wydatki związane z utrzymaniem schroniska dla bezdomnych zwierząt w Brodnicy

Edukacja – na tę formę działalności od samego początku zwróciliśmy bardzo dużą uwagę. Odwiedzamy szkoły, aby dorastające pokolenie miało styczność z problemem bezdomności i znęcania się nad zwierzętami . Chcemy wychować pokolenie wrażliwe na krzywdę .

SCHRONISKO DZIŚ…

Obecnie cały nasz teren wynosi 0,77 ha . Dzięki pomocy przyjaciół i ludzi o wielkich sercach mamy w tej chwili :

– zadaszenie wybiegów
– wiatrołapy przed wejściem do stodoły i kociarni
– kociarnię w ładnej, jasnej piwnicy
– kuchnię do gotowania posiłków
– szpitalik
– wszędzie są kafelki pozwalające łatwo sprzątać i dezynfekować.
– teren obsadzony jest zielenią, gdzie znajdują się 3 wybiegi dla psów oraz miejsce do przyjmowania gości i wycieczek szkolnych. Na trzecim wybiegu jest pomnik naszego pierwszego psa Aresa, który po 13 latach odszedł za Tęczowy Most.
– posiadamy doskonale przystosowany samochód do przewozu zwierząt

 

Iwona Sarnowska
ADMIN

Każdy potrzebuje odrobiny miłości.